Sponsors

  • Cyklistický oddíl Cyklo TJ Písečná
  • Specialized Concept Store Svorada Brno
  • Cyklo prodejna XCR Svorada Brno
  • Wedos.cz - profesionální hosting pro váš web

Vytáhl jsem s bratra velkou spoustu fotek a taky povídání k tomu. Včetně mega článku, který shrnuje bratrovi mimopracovní aktivity v posledních 3 měsících. Dnes ale začneme zlehka a vrátíme o 14 dní do minulosti, ano Čas-OFF-ka na Šerák očima Martiniho.

S blížícím se prodlouženým víkendem se blížila i tato celkem brutální časovka, kdy trat vedla z Domašova na vrchol Šeráku, což je nějakých 11 km a 937 m převýšení. Já  se na ni chystal opravdu pečlive, páč nevyužít volného pátku by byla škoda, a když už jsem sliboval návštěvu v olmu dosti dlouho, tak to padlo na teď a  ve čtvrtek po praci jsem s tulamorkou míříl směr olomouc za terkou, lukesem a dalšíma lidma. |V olmu jsem fakt dlouho nebyl takže bylo o čem mluvit, pít a spát bylo taky kde, takže dom sem dorazil v pátek v nočních hodinách. Ráno vstávačka o něco dřív, což mi nedělalo zrovna dobře, ale bylo potřeba přehodit pláště na závod. Pak snídaně, a už jsme to rozvážným tempem hnali na místo startu.

dscn1225-jpg

Po dojezdu následovala obligátní registrace, pokec se znamíma a pomalý přesun na start. My s tatkou na biku, a pítr se před tím asi praštil do hlavy, páč se to rozhodl běžet. Na startu jsem zabral první lainu, s cílem trochu blouknout ty největší letce, což si mi teda nezdařilo, hned po startu vyletěli jak cvoci a po nájezdu na asfaltovou cestu jsem jim koukal už jen na vzdalující se zadní kola. Já si nakonec nastolil nějaký tempo a toho jsem se držel celou trasu, někde jsem kupodivu i zrychloval a následně jsem začal i pár jezdců předjíždět. Pořad jsem čekal kdy se přeze mě přehrne tatka ale ono zatím stále nic. Na občerstvovačce jsem se jen napil a valil dál do nejprudší části kopce, někoho jsem měl za zádama ale už jsem nehodlal nikoho pustit a tak se stalo. Čím blíž vrcholu tím větší mlha, a čím dál mín sil. No nakonc jsem protal cíl v čase 54 minut a nějaký drobný což jsem teda nečekal ani omylem, vzhledem k tomu jak málo na kole sedím a hlavně po probdělé nocí v olmu, kdy tulamorku a piva jsem vypotil teprve při cestě na vrch šeráku, takže rezerva byla, mohlo to být i lepší.. Tatka dojel par minut za mnou a spokojem moc asi nebyl, no a běžce jsem potkal pří cestě dolů, jak si dává už i některý cyklisty, masacr on. Dole v zázemí u Julka, bylo potřeba se občerstvit, převlíct a načepovat pivo :) pak se vyhlásily vítezové kategorii, kdy s nej časem něco málo přes 39 min, to trhnul Tom Kajnar, asi má v prdeli vrtulu nebo nějaky dobrý bobule, jinak nevím :))) Následovala společenská akce s pivem  a panem jegermistrem. Na oplátku se  na nás přijela kouknout  i Terka z Kubou, takže se to protáhlo zase nějak do půlnoci v živé konverzaci, no a cesta dom, ta proběhla úspěšně :))

 Přečteno:2759
Categories: Bike

Leave a Reply