Sponsors

  • Cyklistický oddíl Cyklo TJ Písečná
  • Specialized Concept Store Svorada Brno
  • Cyklo prodejna XCR Svorada Brno
  • Wedos.cz - profesionální hosting pro váš web

Na 1.7. byl v bike parku v Koutech nad Desnou nachystán Enduro race jako zpestření Kolo pro život víkendu. A na rovinu říkám, byla to pecka! Rob Trnka přichystal 4 rychlostní zkoušky. Víc než enduro tratě připomínaly downhill, protože jedna z RZ se jela na černé sjezdovce po na trati ČP DH. Enduro styl závodu dodal jeden delší přesun po rovince, jinak pure dh.[more…]

Enduro race Kouty 2012

Na kopec lanovkou, riders meeting a už se to valilo dolů. 1. RZ byla červená Stará Medvědice. Takže slušný 3km sjezd. V půlce za sebou slyším Jiřího, pak ho neslyším a zase slyším a už ho pouštím. Válí se v klopce. Potřetí na této eRZetě :D Zajel jsem až 50. místo.

Znovu lanovkou nahoru, znovu meeting a znovu dolů. 2RZ start do modré „Uhlířská stopa“. Po vjezdu na křižovatku tras na sjezdovce dále pokračovat kompletně až dolů po černé „Koutíkův sen“. Ryze sjezdová, na černé se pojede ČP v DH. Všude vybržděné rolety. Jiřího pouštím zase v půlce trati, tentokrát se nerozbil, trať mu sedla dal 13. místo. Nj, na sjezďáku se mu to jelo. Já se trochu zlepšil, takže 43.místo.

Znovu lanovkou, meeting a hurá dolů. První RZ kde bylo i ministoupání, a většina se jela po modré Uhlířské stopě, která se trochu podobá Rychlebským stezkám. Takže mi seděla, pustil jsem brzdy a jelo se. Zas mě někdo předjel, co se dá dělat. Stejně 34. flek.

Na závěr čekala nejdelší 6km RZ s 3km přesunem po rovině, kde většina umírala. Já bez teleskopa sice taky, ale honil jsem se tu Charvátem, do doby, než mě předjel Hynek „krab“ Hájek. Napojit se na Starou Medvědici a do cíle. Asi díky přesunu, kde jsem hamtal co to šlo jsem zajel pěkný 23. místo.

Celkově jsem na 35. místě z 61 lidí.! Na to, že jsem 3 týdny dřel na gymnastiku jsem naprosto spokojen. Všude rolety, hodně z kopce, brzdy odešly rychle. Bohužel jsem musel spěchat domů a do Brna, takže jsem prošvihl vyhlášení. Ale první místo bral Pavel Čep, druhé  Matěj Charvát, třetí Michal Prokop. Čumíte na ta jména co. Slušná sestava se tu sešla (ještě i Šimon Charvát, Hynek Hájek, Rob Trnka…). Celkově za tři stovečky parádní neděle. A aby toho nebylo málo, pondělí zápočet z gymnastiky jsem taky dal :)

Foto půjčeno: https://www.facebook.com/BikeParkKouty a http://kubova.rajce.idnes.cz/ENDURO1.7.2012#

 Přečteno:3391
Categories: Bike

Leave a Reply