Sponsors

  • Cyklistický oddíl Cyklo TJ Písečná
  • Specialized Concept Store Svorada Brno
  • Cyklo prodejna XCR Svorada Brno
  • Wedos.cz - profesionální hosting pro váš web

Tak i letos jsem se zúčastnil enduro závodu na Rychlebských stezkách. Byl to pro mě na letošek jediný naplánovaný závod a taky jsem se na něj fakt těšil. Navíc jsem na stezkách letos ještě nebyl, takže i proto jsem se těšil.[more…]

Už cesta z Brna byla pekelná. Vlak v 6:13 nejel, náhradní autobus nás hodil do Vyškova a tam nám vlak zrušili bez náhrady. Parádní čekačka do 8 na nějaký potenciální odvoz. Ze 4h cesty bylo 5.5h, no paráda. Doma rychle naházet věci do auta, vyzvednout Jiříka a ve 14h tradá směr stezky. Protože jsme chtěli stihnout ještě tréninkovou jízdu na neděli a večer pumptrack challenge. Stihli jsme obojí, já se na pumptracku netrefil do zatáčky, takže konec nadějí, ale prý jsem jel hroznou kudlu. Na poslední chvíli jsem sehnal Honzíka Švubíka, aby to vyhrál a to tele bylo o 0.02s druhý :D

Večerní párty byla oproti té loňské hodně špatná, k šílenému reggae přibyla slušná kosa.. 5°C není pro spaní v autě či ve stanu moc ideální. Ale do rána jsme přežili.

Brzké vstávání a nacpat se do prvního autobusu v domnění, že budeme startovat tak jak příjdeme. A ono nic, startovalo se podle čísel, takže jsme na Sokolím vrchu čekali nějaké 2h, pozorovali mraky, startující závodníky… Letos se k naší enduro partě přidal i Andy na skoro pevném XCéčku. Navíc si Andy dál v sobotu 60km maraton právě na stezkách, takže respekt!

Samotná trať byla stejná. Sjezdová pasáž,krátký sprint po cestě, druhá zábavnější sjezdová pasáž s velkými kameny, prudká pravá po cestě, sprint, napojit se na stezky, dát si Tajemný, z něj odbočit sjezdovou zkratkou na Mramorový. Projet tunelem na Sjezdy, které jsou přepracované a trať tak nabrala pár desítek metrů navíc. A cílový sprint k Hradisku. Tohle jsem prolítl za 14:34,  bez defektu, delší trať, čas o minutu lepší než loni a přesto mnohem horší umístění…až 25.  ovšem v konkurenci 130 lidí! Jsem spokojen. Jirkovi jsem nadělil 1:03 a stejně mu to stačilo na vítězství ve své kategorii. A Andymu na xcéčku jsem dal skoro 3min. A přesto nebyl ani zdaleka poslední! Šikovnej chlapec.

Vyhlášení pěkné, počasí vydrželo, závod byl parádní. Příští rok samozřejmě znovu! A teď se připravovat na Enduro v bike parku v Koutech pod Pradědem, kde se pojedou 4 RZ! Takže to bude asi bolet.

Fotogalerka dole, fotky pokradeny z rajčat zveřejněných na fb Rychlebských stezek.

 Přečteno:3289
Categories: Bike

Leave a Reply