Sponsors

  • Cyklistický oddíl Cyklo TJ Písečná
  • Specialized Concept Store Svorada Brno
  • Cyklo prodejna XCR Svorada Brno
  • Wedos.cz - profesionální hosting pro váš web

Seriál silničních a bikových závodů Jesenický šnek je pro letošek za námi. Během roku padlo pár změn, závodů bylo spoustu, lidí také všude hodně. Docela často měla Písečná i úspěch. Na bednu v týmech to nestačilo, no nedá se nic dělat. Já si dal  jen závod na Šerák, o tom už dříve a na Zlatohorské časovce jsem dělal tradičně výsledky. A teď se Martiniho očima vrátíme na pár bikových závodů…

Zlatohorská časovka

Dalším závodem po časovce na Šerák byla časovka na Biskupskou kupu, trat nějakých 6 km a kousek. Poslední část je výživný terenní stoupání, co z člověka vycucne i poslední zbytek energie. Ráno nezačalo úplně ideálně, bylo hnusně mlhavo pršelo. No i tak jsme dorazily na místo kde už hořel oheň, což v tom počasí bylo rozhodně vítáno a probíhala prezentace. Lidi se sjížděli, my se rozjížděli a počasí se postupně s časem který zbýval do startu vybíralo. Na start už bylo hezky a teplo a to dokonce až moc. Při výšlapu byla nejhorší cesta lesem, který se po ranním dešti s pomocí slunka, změnil na tropický les, vzduch byl těžkej, nedýchatelnej no radost prostě. Po ufuněném dojezdu jsem vylezl i na rozhlednu, cvaknul nějaký foto a už se jen opaloval :)

O cenu Rapotína

Následoval závod v Rapotíne,tradičně perfektní zázemí s i koupákem, klasický okruh nejdřív do kopce, pak sjezd pár schodů jako bonus a znova. Lidi taky klasicky mraky, hned po startu několik držkopadů,jo jak všichni spěchaj a hlavně ty trapný nášlapy, no bavil jsem se velice. Pak už jen makačka až do cíle, čas skoro o 10 min lepší jak loni, takže u mě spokojenost. Pak pokec s kámošama z DM, jidlo, koupačka, tombola a cesta dom.

Ramzovský maraton:

Po zrušení našeho písečnáckého závodu, byl na rychlo zařazen do šneka tenhle maratonek, který se jel přes Smrk, jako nejvyšší místo. Závod jsem jel už loni v rámci šumperáku, tak jsem věděl co mě čeká a moc jsem v solidní výsledek nevěřil. Nakonec na Smrk jsem se vydrápal docela nad očekávaní dobře, sjezdík byl pak už jen za odměnu, pro některý spíš za trest jak jsem pozoroval. Následoval přejezd směrem k baru, sešup do Horní Lipové na občerstovačku a pak už jen poslední kopec na Pod Kopřivným a hnusné nezáživné táhle stoupání až na Luční vrch, tohle fakt nesnáším a měl jsem z toho docela strach, páč loni jsem tam fakt rezignoval. Letos jsem to projel docela v cajku, ikdyž lepší to být mohlo. V cíli z toho byl nakonec čas skoro 25 minut lepší.Ale je fakt že loni tomu počasí přidalo na obtížnosti, mlha, déšt a 8 stupňů, jo to letos sluníčko. Pak pokec z lidma z týmu co dorazily, a nakonec jsem se i na kole spustil dom, když už to bylo z kopce.

Priessnitzova MTB

No a závěr další maratonek. Protože jsme ráno pomáhali organizovat závody malých dětí, tak jsem tam byl už půl 9, fuuj tak brzo :)Ale tak přitom stání na křižovátkách a přetahování fáborků to uteklo docela rychle, a to jsem ještě musel dom spravit brzdu, někde mi zmizel šroub. Ve 12 hodin jsme vystartovali na 46 km dlouhou trat. Ta byla opravdu náročná, táhlá rovinkostoupaní a nebo táhlá stoupání, louky kde to nejelo ani boha, a několik prudkých výjezdů, sjezdíků pomálu, no zabíračka jak prase. Chvíly sem jistil tatku, aby se před něj nikdo nedostal ale první defekt mě připravil o čas a o tempo, a pak už jsem tu svoji skupinku „Dčkařů“ nesjel. Pak další defekt, a konečná, dojížděl jsem tak že jsem dojížděl. žádná sláva jakože, ale i bez defektů by to nebylo o moc lepší. Pak následovalo pivko, pokec, baleni stánků a pomalý odjezd dom.

Jesenický šnek za náma pro letošek, ted už bude následovat jen vyhlášení výsledků 12.10 v Horní Lipové…

Thanks bro za psaní:) A já ještě dodávám, že závody ani zábava nekončí. Teď mě o víkendu čeká Enduro na Rychlebských stezkách a následující víkend pravděpodobně Marosana! A mezitím bratr lítá po Maroku, takže i z tama bude snad spoustu fotek :)

 Přečteno:2386
Categories: Bike

Leave a Reply