Sponsors

  • Cyklistický oddíl Cyklo TJ Písečná
  • Specialized Concept Store Svorada Brno
  • Cyklo prodejna XCR Svorada Brno
  • Wedos.cz - profesionální hosting pro váš web

Občas se vyplatí upustit pohodlí domova, teplou postel a vyrazit ven. Vyrazit do kopců, přenocovat v chko chaloupce někde v lese a za tmy se vypravit na vrchol a úžívat si ticha, klidu a nádherných výhledů. O přesně o tom bude následující krátký příběh s hromadou pěkných fotek.

Bratr se dokáže dostat ke klíčkům od CHKO chaloupky na Šumárníků a pokud už tam někdo jiný nemá službu, není problém vzít někoho sebou (pokud teda budeme slušní, což jsme). Takže vzal mě a Honzu a víkendový výlet v horách. Vyrazili jsme v sobotu po obědě s velkými batohy, už od Cimbury pěšky do kopce. Sníh nikde, spíš i bláto. Na Šumárníku vládlo předpokládané počasí, které vidíte i z fotek – mlha. Naštěstí předpověď hrála pro nás a na noc a následující dopoledne se mělo udělat jasno. A taky se udělalo. S příchodem tmy se na kopcích roztahovala mračna a krásně padala do údolí. Celý Jeseník byl v mraku či mlze a vše cca od 600 m.n.m. bylo krásně vidět. Obloha prakticky jasná a měsíc téměř v úplňku. Co víc si přát.

Za tmy, kolem 21h jsme vyrazili na hřeben s cílem pokořit Keprník. Podařilo a rozhodně se vyplatilo! Mraky se snažily valit přes kopce, jejichž vrcholky tak vypadaly pouze jako ostrůvky se světýlky rozhledem a vysílačů. Ty pohledy byly tak úžasné, že to slovy nelze vyjádřit. Proto raději spousta fotek v galerii.

Když jsme se nabažili pohledů a zaplnili paměťové karty foťáků, šlo se zase do domečku do tepla. Užili jsme se pohledů do všech směrů ještě od Šumárníku a šli se občerstvit ke společenským hrám. Zima nebyla, takže ani teplota v místnosti během noci moc neklesla a ranní vstávání bylo snadné.

Po snídaní jsme ještě jednou vyrazili na hřeben. Martin si udělal pracovní pochůzku přes Keprník a Vozku. Já s Honzou jsme obhlídli pouze Šerák. Poté jsme sešli zpět k chatě, sbalili se, uklidili po sobě, zamkli a vyrazili zpět k Cimburovi a do civilizace.

Jak jsem psal v úvodu. Vyplatí se opustit pohodlí domova a vyrazit na noc do hor a užívat si přírody dokud tu pro nás je.

 Přečteno:2206
Categories: Fotografování

Leave a Reply