Sponsors

  • Cyklistický oddíl Cyklo TJ Písečná
  • Specialized Concept Store Svorada Brno
  • Cyklo prodejna XCR Svorada Brno
  • Wedos.cz - profesionální hosting pro váš web

Takže Marosana 2012. Jak jsem ji viděl já? Jo, já. Kluci brněnští mě vytáhli, díky :) Už jste určitě četli, že se změnil koncept…3 různé závody, 2párty, lokalita lom v Žačléři. A tak taky bylo..v pátek večer pumptrack, kde se šlapalo o 106. Večer promítání soutěžních bikových filmů (měl svůj filmek i Martin), které jsme stejně nestihli, párty, spát. Sobota XC/“enduro“ závod a dual a večer nejspíš mega párty, ale to už jsme byli doma v posteli. Jo a takle to prostě bylo.

[more…]

Takže v pátek odjezd až kolem 15h, než nás Mário s nafukovacím transportérem objel trvalo. Cesta zasekaná. Gangman style hrál furt :/  asi 4 nehody jsme potkali, pohoda. Urychlím to…dojeli jsme do Žacléře, podle cedulky MRSN jsme našli parking a omrkli finálové jízdy pumptrack. Poté jsme jeli hledat flek na spaní…no a zapadli jsme do jediného podmáčeného koutu louky. 4×4 tranďák ležel na břiše. A tak se šlo tlačit, všichni zaprasení jak hovada, včetně auta, krom Maria za volantem. Ale dostali jsme se ven a tak přišli na řadu stany.

img_4178

img_4180

Párty jsme malinko zkrátili, protože jsem se před tím stavovali na jídlo, pak jsme teda zapadli a pak už bylo jen promítíní „velkých“ filmů od Gaspiho z Mongolska a premiery „Where the trails ends“ a pivko. Pěšky ke stanům a spát.

Ráno Mario zavelel vstávat vy lenoši a troubil co auto zvládalo. Takže snídaně, nacpat věci do stanu, sednout na kola a přesunout se i s autem zpět k místu dění. Tady ovšem problém…jaký hadry. Já to měl vcelku jasný, zima mi byla, takže dlouhé týmového hadříky, abych Cyklo TJ Písečné udělal nějakou tu reklamu. Filípek 10min před startem zrušil duši. Ale vše stihl a start byl beztak posunutý. Předjezdce dělal Marošák, asi 200m, víc nezvládl a že do křoví…

michal_englicky

K trati endura…start do kopečka, přes koleje, přes koleje, cyklokrosová vložka výběh na zídku, na 332m na kolo, znovu cyklokros na další zídku. Do kopečka, levá váže dlouhá pravá, levá, hrb a a před náma obří hromada jakési strusky z lomu. A tam vyběhnout nahoru, sjet dolů, vyběhnout nahoru, sjet dolů. Po panelech a bahnu se dostat na kopec, kde se se jel dual. Ten vyběhnout a vyjet, traverzem ho půlku objet. Po panelce nahoru, konec zase struskový povrch, který je morký a nejede a bolí. A pak asi 5x to samé… prdce z kopce (asi 15m) s točkama na brzdách, mírně do kopce a furt dokola. Dropík, dva hrby, brzdy, doprava, kolem grilujících provokatérů, brzdy, levá a bahnité stoupání, které teda bolelo nejvíc! Chtěl jsem vraždit. A pak jen stoupáníčko do dalšího kola/cíle.

michal_englicky1

K výsledkům co vím… prvních 5 byli samí xcéčkaři, kterým trať vyhovoala mnohem víc, čas vítěze 44min. Já měl necelých 59min, ale v poli jsem skončil nevím. První jsem nebyl, poslední taky ne, tak pohoda. Mario s Filipem uzavírali pole, když jim první naložil kolo… Taky pro naše velkozdvihé potvory to nebylo to pravé ořechové. Ale tak pohoda, zas něco nového na vyzkoušení.

img_4494

A pak už se jel dual. Martin Saido zajel v kvaldě 12. místo. Květák se bohužel nekvalifikoval. Celý dual to samé. Sjet dolů kolem branek, klopenky, gapík, odkloněná zatáčky, klopenka, klopenka a cílový gap do Redbull brány.  Eliťáky vyhrál Sláva, v open zajel na Agang Cult druhé místo Luděk Šubert. Jinak nevím. Martin asi zůstal na tom 12místě,což docela slušný úspěch!  Zatím co jezdili dual. vzal jsem foťak a šli jsme na struskovou hroudu něco pofotit…Mario, Květák a Filip lítali nahoru a dolů a když přišli týpci se saněmi, nechápali jsme a šli radši pryč :D

img_4496

img_4358

No a cesta dom byla ve znamení Mekáče, gangman stylu, debat o nehodách a srážkách se zvěří (a málem jsme sejmuli lišku..), testování radarů v obcích. Sobotní párty jsme radši vynechali, stejně jsme všichni chtěli v neděli na Sport Life.

A taková byla přibližně Marosana 2012 z mého pohledu. Kdyby někdo chtěl mnohem podrobnější popis celé akce očima Maria, mrkněte na web BAN Brno a čtěte.

A zbytek fotek u mě na picasawebu, tak těch 360ks zčekujte. https://picasaweb.google.com/108615383121169938300/MarosanaEndOfTheSeasonVol142012

Dík kluci, že jste mě vzali! :)

 Přečteno:3578
Categories: Nezařazené

Leave a Reply