Sponsors

  • Cyklistický oddíl Cyklo TJ Písečná
  • Specialized Concept Store Svorada Brno
  • Cyklo prodejna XCR Svorada Brno
  • Wedos.cz - profesionální hosting pro váš web

V poslední článku Vám bratr popsal co děla v dubnu a květnu. Dneska se vrhneme na Červen. Naschvál jsem jej nechal na samotný článek, protože byl lozit ve volně nepřístupných jeskyních v Moravském krasu a je z toho spoustu fotek. A k tomu ještě přidal fotky z Králického Sněžníku a nějaké ty bikové.

V červnu pak následoval bike výlet na Dolní Moravu, s tím že bych tam spal, a projel co nejvíc cyklotras ,ale nakonec jsem si stačil projet pouze jednu cyklotrasu, holt počasí moc nepřálo, chčilo a chčilo až v z toho byla v čechách povodeň. Takže jsem projel jen cyklotrasu od Slaměnky směr Vilemínka, cesta pěkná s luxusníma vyhledema, ikdyž ta eroze je na některých místech brutalní, a když už ji tam lesácí udělali (zářez v kopci docela velkej) mohli by se o to aspon starat a ty nejhorší místa zajistit, než bude pul kopce v řiti. Na Slaměnku se samozřejmně šlape, lanovku nepodporuju a bez tak je to jen pro brnáky nebo tak :))

No toť z kola asi vše , takže na můj první závod jsem jel vlastně bez jakýhokoliv treninku. Jela se konktrétně Šumná jizda v rámci Jesenického šneka. závod pekněj organizace taky dobrá, ale výsledek stal za hovno, posledních 10 km už nebylo z čeho brát, takže jsem šlapal už jen z morálky, že to přece nevzdám.

Další podařenou akcí byla návštěva Moravského krasu se stráží přírody. Chodili jsem po celé CHKO za doprovodu místních strážců a prolezli jsem i spoustu jeskyní, jinak nepřistupné. Nejvíc jsem se těšil na neděli kdy nas vzal hlavní šef českých jeskynářů do Spirálky. Docela zajimavej pocit stát před šachtou, která vede do černé tmy a čert vím kam až pod zem. Než jsem tam vlezl chvíli jsem zadržel dech abych si to užil, ale hned po tom jsem se soukal po žebříku úzkou šachtou za svitu čelovky zhruba 70 metrů pod zem. No prostě paráda, všude tma naprostá tma, kterou rozřezávalo jen chabé světlo čelovky, která ozařovala matně stěny jeskyně s krapníky. Pomalu jsem se šinul úzkýma chodbama dál do nitra až jsem narazily na řeku, ten hukat co vydává v jeskyní je neuvěřitelnej. O kus dál se už nedalo jít v řece, pač tam byl kanon nebo tak něco, takže se muselo přelízt přes natažené provazy nad tou vodou, člověk se sotva držel na tom zabláceným provaze, kterej klouzal, ale když si osvětlil tu díru z hučící černou vodou pod sebou, tak měl síly rázem vic než dost :)) Došli jsme asi jen několik stovek metru , až k jeskynnímu vodopádu, ten mě nadchl nejvíc a pak jsem se vydali tmou opět za světlem na povrch. Zážitek skvělej, když jsem tam pak seděl, tak jsem si říkal že místo biku budu jeskynařit, ikdyž dělat to dohromady je větší výzva :)

A po takovým víkendu, komu by se chtělo zase sedět v práci, takže pak následovala výjíždka na lesní bar, taková rychlá projíždka po práci aby si člověk vyčistil hlavu a tréninkove, letos poprvé až v červnu jsem se vydal zdolat na kole na Šerák, ikdyž s tím časem jsem si na blížící časovku moc nevěřil.

No tak to by byly moje 3 měsice, bylo to ještě vic, jako třeba svatba mojí „segry“ metalfest na jeden den, výlet na Praděd s kolegama a další… ale myslím že tohle stačí :))

 

 

 Přečteno:2194
Categories: Bike, Další sporty

Leave a Reply