Sponsors

  • Cyklistický oddíl Cyklo TJ Písečná
  • Specialized Concept Store Svorada Brno
  • Cyklo prodejna XCR Svorada Brno
  • Wedos.cz - profesionální hosting pro váš web

Jak vznikl nápad na tento závod nevím. Každopádně vím, že mi došla pozvánka! NaKaKat Enduro po nejlepších Brněnských Trailech v režii Filipa Švrčka známeho jako Keli. Plán byl jasný… NAučná, KArásek a KAštánek trail + jeden kratší nepojemenovaný. Tudíš 4 parádní traily = 4 měřené eRZety, přesun samosebou po vlastní ose. Narovinu říkám, kdo nebyl o dost přišel a může si aspoň počíst dále…

[more…]

O traily se Keli poctivě staral a jejich udržbu nenechal náhodě a klidně napochodoval s pilou a dal do pryč hromadu stromů. Šikovný kluk. V sobotu byl oficiální trenink a prohlídka trati. Počasí nepřálo a všech 10 statečných slušně zmoklo a zmrzlo. Na neděli byla předpověď lepší a tak byla akorát kosa, na zemi trochu sněhu a jinak totální s*ačky. Takže jsem se od půl jedenácté začali scházet v Soběšicích na začátku Naučné. Celých 18kusů včetně jedné bikerky! NaKaKat enduro mohlo začít.  V 11 startoval první, interval 30s. Samozřejmě Mario s Filipem přijeli pozdě, jak jinak a před startem druhé RZ se na ně dlouho čekalo.

nakakat_enduro0

Takže Naučná, asi nejklouzavější, největší drifty. Už tady jsem zjistil, že to nebude úplně dobrý. Nobby Nic vůbec nedrží a tak jedu jak na výlet. Na dalších trailech jsem byl už zvyklý a jel jsem svižněji. Druhý trail byl zábavnější. Více z kopce, mini stoupáníčko. Driftovačka s nohou venku, bo se jelo po mírně odkloněném trailu. Dvakrát jsem o pár metrů minul odbočku, nikdo mě nepředjel, mini doublík a cííííl. Na třetí eRZetu nás čekal poměrně dlouhý přesun a to i do kopce…tlačením, protože fakt klouzal. Keliho žena měla v autě teplý čaj a buchtu ( za startovný dvacka a pivo uplně super), takže občerstvit a vyrazit na nejkratší trail. Kolem 3minut, vesměs z kopce. Mario startuje za mnou, mokrý listí klouže, všude cáká voda a bahno, nic nevidím a tak mě předjíždí. Pak jen přejezd s tlačením na poslední trail, který nás svedl až k Bilovicím. Tady jsem se cítil dobře, někoho jsem předjel, dupal jsem i z kopce. Do cíle v manuálku. Počkat na zbytek a přesun do Bílovic k Ševčíkům. Na to jak jsme byli špinaví, tak nás pustili :) Takže pivo, jídlo, spočítat časy, vyhlásit vítěze, předat cenu. Kdo jak dopadl viz jedna z fotek :)

nakakat_enduro6

A cestou domů mě začaly bolet nožičky. MTBO skrz Brno mě zmohl víc než celé enduro. Vzal jsem to ještě přes Netro, kde byla diggers crew a tunili trať smrti :D Doma klasicky, postarat se  o kolo, pak o sebe pak oblečení, jídlo, pokrást pár fotek. Taková byla moje super neděle!

Velké díky Keliho rodince za tento super závod!!!

nakakat_enduro_vysledky

Ještě foto pokradeno z Keliho FB a od Chozého z Punkbiku.org kde najdete ještě i další fotky

 Přečteno:4153
Categories: Bike

Leave a Reply