Sponsors

 • Cyklistický oddíl Cyklo TJ Písečná
 • Specialized Concept Store Svorada Brno
 • Cyklo prodejna XCR Svorada Brno
 • Wedos.cz - profesionální hosting pro váš web

Dnes venku chvíli nepršelo a vysvitlo i slunce, tak jsem se rozhodl jít ven. Konkrétně na NPP Červený kopec, protože je tu hezky, je tu keška a chtěl jsem nafotit kolo a udělat takový menší bikecheck. A tak jsem z balkonu vytáhl kolo a vyrazil se provětrat. Jaké kolo jsem vzal jste si už přečetli v nadpisu… překrásný karbonový Pell’s X6 v top verzi XTR, která ani není katalogová.[more…]

Jak jsem napsal, kolo není katalogový model nýbrž jde o skládaný model tak aby komponenty odpovídaly sponzorům majitelky kola. Majitelka X6 je elitní bikrosařka Romana Labounková

.Pell's X6 XTR

Takže Pell’s X6 ve velikosti M, karbonový monokok, top výbava všude kam se podíváš. Řazení, přehazovačka, přesmykač, kliky pochází z řady XTR. Kombinace převodů je zajímavá, 2*9. Převodníky mají 26 a 38z, doplňuje je 9pastorková silniční kazeta 12-25z. Vidlice je osvědčená RS Reba, brzdy pak Avid X0, kola Mavic Crossmax SL s plášti Rubena Scylla.Zbylé doplňky jsou od Pell’su, karbonová sedlovka a košík. Snad jen škoda, že v karbonu není i představec s řidítky. Vzhled kola trochu kazí nášlapné obří pedály Shimano M424 s ohrádkou. Váha je těsně kolem 10Kg. Ta by šla ještě snížit, výměnou pláštů za užší model a drobnými úpravami, kterou napíšu dále.

img_1335

img_1342

Jako zajímavost mi přijdou patky rámu, které jsou hliníkové a vlepené do jinak karbonového monokoku. Navíc samotné patky jsou ze dvou kusů, spojeny šroubem, takže to trochu vypadá jako čep.

Kolo jsem měl možnost párkrát otestovat a to i na jednom z Brněnských MTBOrienťáků. Hlavní poznatek: Kolo neskutečně jede! Díky své muší váze jede, vidlici zamkneš a všechna síla ze šlápnutí jde do pohybu. Na to nejsem z enduro biku zvyklý. Díky tomu není problém na nejtěžší převod (38/12) se rozjet i do kopce. Tady bych se nebál vyhodit menší převodník a nechat jen jeden a desítkovou kazetu 11-36z, převodník+řazení pryč = gramy dolů. Rázem by z X6 byla ještě větší střela hodna závodů světového poháru. Váha by šla razantně snížit výměnou pedálu, ale na Shimana s ohrádkou je Romana zvyklá a vozí je i na silničce. Rozepisovat se k pocitům z řazení a brzd apod nemá u sady XTR žádný smysl. Hrozně se mi líbí pláště Rubena Scylla Racing Pro. V rozměru 2.25″ jedou skvěle po silnici a  navíc dělají parádní zvuk. Valivý odpor neznatelný, na suchém tvrdším povrchu perfektní. Za mokra drží taky dobře. Avšak jen do doby, než příjde vrstva bahínka. S tím si nízký vzorek prostě neporadí. To mám otestováno právě při závodě mtbo, kdy jsem měl co dělat abych netrefil strom.

img_1348

Přemýšlím co ještě napsat… Pell’s X6 je prostě super, lehoučké, rychlé, 100% funkční. Za mě snad jediné mínus…není to full a zadek cítí každý kořen.

 Přečteno:15277
Categories: Bike, Fotografování

3 Responses so far.

 1. Lindseyhtwh napsal:

  I see your site needs some unique & fresh content.
  Writing manually is time consuming, but there is solution for this hard task.
  Just search for: Miftolo’s tools rewriter

 2. Artie napsal:

  La fede, nel capo di specie menzionato dal sig. Cherubino, è il riconoscimento di una condizione peccaminosa, erronea, e l&c2o17;ac#ettazi8ne di Gesù quale Re d’Israele in grado di cancellare con il suo sacrificio il peccato.La richiesta di poter far parte anche lui di quel futuro Regno che deve venire.“Dio gli darà il trono di Davide suo padre, ed egli regnerà sulla casa di Giacobbe per sempre e del suo regno non ci sarà fine”. ( Lc 1.32.33)

 3. I think this is one of the most significant information for me.

  And i’m glad reading your article. But wanna remark on some general things, The site style is ideal, the articles
  is really great : D. Good job, cheers

Leave a Reply