Sponsors

  • Cyklistický oddíl Cyklo TJ Písečná
  • Specialized Concept Store Svorada Brno
  • Cyklo prodejna XCR Svorada Brno
  • Wedos.cz - profesionální hosting pro váš web

Mám takové tušení, že o našem prosincovém nocování na Dlouhých stráních jsem Vám ještě nevykládal. To Vám bylo tak… po dlouhé době nám to s Honzou a Ondrou vyšlo a měli jsme být na pár dní všichni v Jeseníku. A to by jsme nebyli my, abychom něco nevymysleli. Tak jsme sebrali spacáky a byl plán hotov.

Domluvili jsme se, že po Vánocích zajdeme někam přespat. Zima byla mírná a tak jsme měli zaručeno, že přes neumrzneme. Pro jistotu jsme zvolili takový cíl, kde se dalo schovat. A to byl nový přístřešek po horní nádrží Dlouhé stráně. Autem jsme dojeli pod sedlo ze Šumperské strany a vyrazili směrem k dolní nádrži. Po pár minutách jsme zvolili nejtěžší cestu jaká se dala vybrat. K vodopádům na Borovém potoce (tady odlov kešky) a odtud vesměs podél potoka kolmo vzhůru a vzhůru a ještě vzhůru. Co si budeme povídat, nic lehkého to nebylo. Z počátku sněhu málo, čím jsme byli výš, tím více bylo sněhu. A samozřejmě pěkně mokrého, protože bylo nad nulou. Nicméně po stoupání, kdy jsme se drápali po čtyřech jsme po pár hodinách byli u onoho přístřešku.

img_8745

Jak už to v zimě bývá, byla tma, ale ještě dost brzo. Takže jsme si v klídku u svíček a čelovek dali večeři, uvařili čaj, rozbalili maso a cukroví a celé to završili pár pivama. Zároveň jsme si chatku i docela zadýchali, takže noční teploty se držely kolem -4°C

Ráno jsme se probudili do pěkně hnusné mlhy. Snědli jsme připravené snídaně, dali si ranní kávičku a pomalu jsme vyrazili nahoru. Protože plán bylo vyjít na horní nádrž a přes Mravečník do Koutů a zpět k auto. Bohužel na horní nádrži skoro nešlo vidět na hladinu a tedy i panoramata stála za prd, takže z tama jen pár fotek. Ale za to tu jsme si tu postavili alespoň malého sněhuláka.

A potom už přišli k horní stanici lanovku, pod ní to sklouzli dolů a kolem 14h jsme byli zpátky v Jeseníku, protože všechny nás čekaly třídní srazy. Ale o tom už psát nebudu. Letos zima je hodně špatná, tak doufám, že se mi poštěstí a ještě svůj Husky spacák otestuji v pořádné zimě  (extrém -26°C).

 Přečteno:3013
Categories: Další sporty

Leave a Reply