Sponsors

  • Cyklistický oddíl Cyklo TJ Písečná
  • Specialized Concept Store Svorada Brno
  • Cyklo prodejna XCR Svorada Brno
  • Wedos.cz - profesionální hosting pro váš web

Tak jsem se konečně letos dostal poprvé na kole na Praděd! A to pěkně prosím až 27. října :D Když si vzpomenu, že za mladých studijních let na Jesenickém gymplu jsem tu byl i 3x za týden, je to opravdu ostuda. No co se dá dělat, stárneme, přibývá starostí, ubývá příležitostí a tak je potřeba je využít, ikdyž si je občas trochu usnadníme.

dscn7513

Po pár týdnech jsem totiž přijel z Brna domů do Jeseník, vzal jsem i kolo a z práce testovací sedlo. A abych ho otestoval, potřeboval jsem najet nějaké kilometry. A tak jsem vyrazil s bratrem na Praděd. Už z okna byla cítit ta zima a silný vítr, tak jsme se rozhodli vyjet na ČHS autem (jo, jsme ostudy, ale udělali jsme dobře). Tady nás překvapilo narvané parkoviště a spoustu lidí. Naopak nepřekvapilo počasí. Zima, vítr, zataženo. Klasický pozdní podzim v Jeseníkách.

dscn7503

Tak jsme prostě vyrazili, klasicky po cyklostezce se zpestřením v podobě výživného kamenitého stoupání serpentinama a bažinama. K tomu proslulé stoupání k Švýcárně a už jen asfalt k rozhledně. Poznat první:  vše jsem vyjel! Poznat druhý: všude plno bezohledných lidí, kteří pobíhali po silnici jako slepice. Poznatek třetí: foukalo tak, že do kopce jsme šlapat nemuseli, za to z kopce ano.  Aspoň, že se nahoře vyjasnilo. Martin měl malý foťáček, tak máme i nějaké to foto.

dscn7528

Následně nás čekala cesta zpátky, což bylo fajn, protože je téměř celé z kopce. Tak jsem se svezl a občas i využil 150mm zdvihu :)  Na parkovišti občerstvení – teplý čaj z termosky, vydechnout, naskládat se do auta a hurá domů na pečenou kačenu :P

dscn7533

Btw už mám článek a 132fotek z Maroka, tak se těšte :)

 Přečteno:4947
Categories: Bike

2 Responses so far.

  1. martini napsal:

    tak nám dneska napadlo neco málo, tak jsem hned pokrtil snih sjezdikem na biku z chlumu… jeeh

Leave a Reply