Sponsors

  • Cyklistický oddíl Cyklo TJ Písečná
  • Specialized Concept Store Svorada Brno
  • Cyklo prodejna XCR Svorada Brno
  • Wedos.cz - profesionální hosting pro váš web

Měl jsem takové krásné bikové tři dny, za sebou a to se mi už dlouho nestalo, včetně sjezdového závodu. Takže vám o tom něco napíšu, ať máte co číst a na pár fotkách ukážu jak jsem nakládal svému biku Agang Cult. [more…]

Takže jsem s kolem začal ve čtvrtek odpoledne, kdy jsem po gymnastice i přes ne příliš dobré počasí vyrazil na Netroufalky, protože jsem potřeboval potrénovat na sobotní závod. Takže jsem tady lítal jak drak, přestože bylo téměř vše pod listím a trochu to klouzalo. Ale přišlo celkem dost lidí, takže pohodový pojezd.

V pátek jsem byl dopoledne ve škole a protože bylo parádní počasí a sluníčko svítilo, tak jsem odpoledne vyrazil natočit pár kilometrů na silničku. Přesněji 35km, s převýšením 290m…viz mapka na bikemap.net: http://www.bikemap.net/route/1901090#lat=49.182330658812&lng=16.471485&zoom=12&maptype=ts_terrain  za hodinu a dvacet minut na pohodičku.

No a sobota byla klíčová! Protože Chozé Spáčil, majitel punkbike.org zorganizoval u Kuřimi sjezdový závod Punkbike DH 2012. Plán byl následující. Po 9h jsem vyrazil z domu, prokličkoval k Technologickému parku, potkal se tam s Jirkou Topinkou a spolu jsem vyrazili po žluté přes Babu do Kuřimi. Jiřík trochu ztrácel, ale přesto jsme kolem 11 přijeli na místo, kde už trénink probíhal v plném proudu. A to jsem cestou ohnul patku, takže to nebylo tak úplně perfektní, ale problém mi to nedělalo.

10-11-_130

Byl jsem trochu za exota, protože jsem přijel v klasickém týmovém xc oblečku s integrálkou na batohu a páteřákem v něm. Takže jsem si vyměnil přilby, hodil batoh do cíle a šel prozkoumat trať. A musím říct, že se mi hodně líbila a zatraceně mě bavila! Jak asi vypadala.

10-11-_054

Startovalo se téměř po rovince, pár zatáček kolem stromů, rovina, dva doublíky, zatáčka doublík, dřevěný odpal do neznáma, pravá klopenka, objet divný transférek, pár zatáček z kterých jsem zaboha nemohl trefit na další dřevěný odpal, takže objížděčka. Pravá klopenka, skočka na cestu, zatočit, výskok z cesty,rock gardén, pravá a levá klopenka, dřevěný skok, skok, hromada prachu, zatáčka s hromadou prachu, odkloněná zatáčka s velkou hromadou prachu, hrb, skok do zatáčky plné prachu, skok, dlouhá pravá klopenka a pak už jen parádní gapík a přescesťáček.  Dřevěné věci jsem naskákal nakonec jen dvě, tu prostřední jsem nikdy netrefil, tak jsem ji objižděl.  Faktor zábavnosti tratě…hodně vysoký. Cílové skoky fakt luxusní, ty mě hodně bavily. A asi jsem celkově dost lidí celkem překvapil. Přece jen co čekat od enduristy v uplým oblečku :D

044-punkbikerace

10-11-_111

No a v 13h se spustily stopky a hurá závodit. Jely se tři měřené jízdy, časy se sčítaly, odečetl se věk ridera ve vteřinách a večer se připočítal čas za který jsi vypil 2piva.

Odsýpalo to rychle, jezdilo se po půl vteřině. A protože mě ještě čekala cesta domů po vlastní ose, téměř ihned po dojetí závodu jsem frčel. Takže jsem ve 14:40 vytáhl sedlovku, snížil vidlici, přehodil helmy a dupal domů. No a cesta (asi 20km) mi trvala 1:10 :)) Pohodička, naprosto super den.

10-11-_133

Ale to ještě nebylo všechno. Protože jak jsem naznačil, tak závod pokračoval večerní párty, kde se pila zmiňovaná 2 piva na čas. Tady byla možnost výrazně zamíchat pořadím.

A taky se mi to povedlo. Zatímco po sjezdové části jsem byl na slušném 28. místě z 38 riderů, po pivní části jsem se posunul na luxusní 19. místo!  Ikdyž spíš díky tomu, že dost rideru odmítlo pít :D Jejich problém. Tak jsem se zdržel na pár piv a zavčasu zmizel :D A takové byly mé tři dny a můj asi poslední letošní závod.

Velké díky patří Chozému z punkbike.org za pořádání.

A ať to je vše při jednom:

Fotky  Od Dana Kovaříka na FBod Grady na BANu ,od Mamy na Rajčeti a tam taktéž od Ottya od Toma Pilara

A ještě přidám videa:

A prý snad ještě nějaký materiál bude, tak uvidím jestli bude publikovatelný. Minimálně by mělo být video od Rady z BANu. A zbytek mých fotek:

 Přečteno:17003
Categories: Bike

One Response so far.

  1. Topka napsal:

    Mno Jiřík trošku neztrácel, ale regulérně po cestě zdechnul :-(.
    Probral jsem se až po druhým kole závodů, asi zasáhl pud sebezáchovy bo co…

Leave a Reply