Sponsors

  • Cyklistický oddíl Cyklo TJ Písečná
  • Specialized Concept Store Svorada Brno
  • Cyklo prodejna XCR Svorada Brno
  • Wedos.cz - profesionální hosting pro váš web

Milé děti, teď vám povím příběh o tom, jak jsme potkali Rapopark neboli také Rapák. A nebojte se, nebude to mít 160epizod nebo i víc.  Začalo to tím, když nám odřekli 3 lidi, kteří s námi měli jet do Otrokovic na první závod WBS. A ve dvou se nám moc nechtělo, za naftu by se cena víkendu dost zvedla a tak jsme s Jiřím vymysleli náhradní plán. A myslím, že byl taky dost povedený. [more…]

Takže ve čtvrtek jsme stornovali Otrokovice a v pátek jsme se domluvili jako náhradu na Rapoparku. Tedy Šumperské lokální trati a skocích na Rapotínské stráni. V 11 jsme vyjížděli z Jeseniku, ještě jsme otočili Kaufland a Sportissimu v Šumperku, dali jsme echo Ivetce a Adámkovi a hurá na trať. Díky navigaci od Goofyho jsme trefili bez problému přímo na trať. Auto zaparkovaný u brány, batoh s věcma hozený o trati, navlíknout chrániče a hurá jezdit.

img_7135

Spodek tratě byl od sluníčka vyměklý a bahnitý a klouzal a navíc tu byla asi prořízka, takže všude stromky a větve. Horní polovina byla naopak pěkně vymrzlá a tvrdá, takže na ni se jezdilo dobře. Škoda, že přescesťák byl bahnitý a nedal se jezdit. Pak kousek v lese byly ještě dva dropy a přespotočák s wallridem, ale to bylo pro změnu pod sněhem a ledem.  Tak jsme ladili formu v horní části tratě, která začínála mini sestupáčkem, doublík, levá přes kořeny, pravá klopenka, přišlápnout  a větší dvoják..tak 3-4m. Váže levá klopka, přibrzdit na drop a jen ho tak lehce seskočit. Z něj byla pěkná rychlost na další dvoják, hned za ním klopenka a to už se blížil nájezd na bahnitou část tratě, takže poslední skoček a zastavit.

Docela zábavná trať, dropík jsem poprvé přepálil a tak jsem jen slyšel cvaknout doraz na vidlici. Doraz na tlumiči jsem dal pod wallridem, když jsem v dopadu nechal celé zadní kolo. Cultík dostával zabrat. Asi bych ho měl trochu šetřit.

img_7281_v2

Po chvíli došel Adam s Ivet, tak nám fandili, Ivet cvakala nějaké ty fotečky. Přišel i jeden lokální rider pojezdit. Nakonec v pěti lidech a jednom psu jsme tu lítali jak o duši. S Jirkou jsme se tu bavili až do půl páté a až když začínala být zima, šli jsme k autu se vyslunit a odjezd domů. Zavezl jsem Jirku do Lipové, sedl na kolo, batoh na záda a kolem 18h jsem ještě točil kilometry domů. Dojel jsem tak akorát před tmou a před krutou severskou zimou.

img_7178

A to byla sobota…a v neděli jsem se s taťkou hecl na běžky, ale o tom s fotkama příště.

Foto by me, Jiří a Coffree.

 Přečteno:3039
Categories: Bike

Leave a Reply