Sponsors

  • Cyklistický oddíl Cyklo TJ Písečná
  • Specialized Concept Store Svorada Brno
  • Cyklo prodejna XCR Svorada Brno
  • Wedos.cz - profesionální hosting pro váš web

Nedávno jsem se dozvěděl, že Česká televize má pořad „Zpátky na vrchol s ČT – cyklistika“, nebo tak nějak se to oficiálně jmenuje. Základem toho jsou mini závody na různých místech. Jedná o krátký sprint na 1-3km na singletracku. První závod byl na Singletreku pod Smrkem, kde hrozně pršelo a výsledky a cokoliv si najdete někde na netu. Pro mě bylo zajímavější, že se tato událost konala také na Rychlebských stezkách, dva víkendu po sobě. První víkend (neděli) jsme s bráchou Martinim navštívili.

Takže jsme v neděli ráno naskákali do Marei, vzali sebou XC Gianta a 4X Mongoose a vyrazili. Registrace byla zdarma, občerstvení od Birrelu a šlo se na trať. Já neměl v Jeseníku vůbec nic, takže komplet v civilu na půjčeném fourcrosákovi s opadlým napínákem (to později sehrálo velkou roli). A brácha „vystajlovanej“ xccéčkař na Giantu. Závod se konal na posledním úseku SuperFlow Trailu, cca 1.3km a dal se zajet i pod 3minuty. Já díky padajícímu řetězu, kdy jsem vždycky v jízdě dvakrát zastavoval a nahazoval zajel čas hodně přes 4minuty a tudíž mě to po 3 jízdách přestalo bavit a ujal jsem se raději foťáku. Martini to lítal stále dokola a zvládl to výrazně rychleji! Pátým místem s časem 3:13 se dostal do finále dne. Finále se jelo pouze na jednu ostrou jízdu.

A dopadlo to ve výsledku ještě o trochu lépe. Bratr zajel celkově krásné 4. místo! Ikdyž se do velkého super finále na konci seriálu nedostal, vypadal dost spokojeně. Možná to byla radost z nového dresu, který si vyjel :D

No a domů jsme se dostali až chvilku před 18h a já byl rád, že jsem odjezd do Brna nahlásil na 19h. Takže rychle umít, najíst, dát si kafe před cestou a šup do Brna a v pondělí do práce.

Tak to byl po dlooooohéééé době nějaký článek a fotky. Snad se trochu polepším :)

 Přečteno:2636
Categories: Bike, Fotografování

One Response so far.

  1. martini napsal:

    zas tak spokojen ne :) na neděly už budu víc do free pokud neodstana sádru zitra :)

Leave a Reply