Sponsors

  • Cyklistický oddíl Cyklo TJ Písečná
  • Specialized Concept Store Svorada Brno
  • Cyklo prodejna XCR Svorada Brno
  • Wedos.cz - profesionální hosting pro váš web

Konečně se zase podíváme trošku do minulosti, na konec července, do Koutů nad Desnou. Právě tady se konal Specialized Dealer Event 2014 – představení kol 2014 prodejcům spojené s jejich testováním. Předem říkám, že bych nikomu nevěřil, že na takové akci někdy budu, obzvlášť pracovně. Dreams come true :)

Kdo mě má na facebooku ví, že jsem dostal zajímavé zaměstnání v prodejně Specialized Svorada v Brně jako správce eshopu a prodavač. A díky této příležitosti jsem byl poslán na představení novinek 2014, abych se něco přiučil a věděl co přesně prodávám. Popravdě, přišlo mi to jako menší dovolená, půl dne ježdění na kole, půl dne přednášky o kolech, doplňcích a oblečení. Navíc počasí vyšlo víc než na výbornou a sluníčko tak krásně svítilo. Celá akce se odehrávala v bike parku v Koutech nad Desnou.

dsc03438

Jel jsem s kolegy Pavlem a Martinou, příjezd v sobotu večer, návrat v pondělí večer. Co Vám budu povídat, parádní víkend to byl.

A co jsem vlastně testoval? To co mi bylo nejbližší – gravity stroje :) Pár mých poznatků.

S-Works Demo – parádní stroj, rám si poradil se vším, krásně chodil, lahůdka. Horší to bylo s osazenou vidlicí Boxxer WC, který nebyl zrovna dobře nastaven.

Status – levnější sjezďáček s Boxxerem a rámem, který fungoval nad má očekávání. Lehký, superovladatelný stroj, který mě hodně bavil.

A pak už jsem lítal na modelech Enduro 29 a 26 EVO, které jsem si chtěl porovnat a na 29″ verzi jsem byl hodně zvědavý. Výsledek? 29″ mě nenadchla tak jak jsem čekal. Ano, jela skvěle, do vzduchu šla hravě a ani to nebyl takový neovladatelný tank. A přesto jsem se na ni bál více než 26″ EVO verzi. Ano, asi to bylo i mnou, protože na velkých kolech jsem pořádně ještě nejezdil a chce si to zvyknout. Což budu muset, protože mám objednaný Stumpjumper 29 EVO. Naopak malá kola mi přišla zábavnější, v EVO verzi má Enduro 26″ 170mm zdvihu a přesto jsem v pohodě vyjel k lanovce. No na delším kopci bych dostal více zabrat.

Bohužel jsem nestihl vyzkoušet žádnou silničku, protože tady je zajímavá novinka… Vybrané modely budou osazeny kotoučovými brzdami a většina silničních rámu disponuje technologií SL4.

Prostě co dodat, super akce se stejně „pošahanýma“ lidma jako já, pro mě opravdu jako dovolená se spoustou zajímavých informací. :)

A ještě přidám pár pozérských fotek.

 Přečteno:2349
Categories: Bike

Leave a Reply