Sponsors

  • Cyklistický oddíl Cyklo TJ Písečná
  • Specialized Concept Store Svorada Brno
  • Cyklo prodejna XCR Svorada Brno
  • Wedos.cz - profesionální hosting pro váš web

Rok se s rokem sešel a kurz k předmětu „Turistika a sporty v přírodě“ v kempu v Milovech na Vysočině je opět tady. Ale tentokrát jsem povýšil, loni co by student, letos vlastně také, ale v roli vedoucího:) Něco málo o tom jak jsem se tam měl a co se dělo najdete vevnitř.[more…]

Tak tedy…to jsem se takle Sylvě zmínil, že bych s ní jel na kurz a už byl ze mě zaměstanec FSpS a vedoucí kurzu :D To je hned. V neděli v 8 byl odjezd z Campusu, na kolech. Půjčil jsem si od Honzíka Švubíka jeho XCéčko, hodnej kluk to je. A čekal nás 90km přesun na Vysočinu, do Nového Města na Moravě vesměs po silnici, pak konečně trochu terénu. Každopádně cesta byla dlouhá a nudná a trvala nějakých 8hodin. Ano, tak dlouho…dlouhé přestávky a hodně dlouhé. V kempu už na nás čekali věci, já se nasockoval do školniho velkého stanu k hromadě věcí, asi jako hlídač, ale  měl jsem kde spát :)

Milovy_veliteslké středisko

V pondělí dopoledne studenty čekal triatlon…asi 150m plavání v rybnice, 12km kolo a 2km běh. Já z toho nic moc neměl, protože jsem byl jako živý ukazatel na trati cyklo části.  Nějak si už moc nepamatuju kdy byly jaké aktivity, ale stihly jsme postavit lanové překážky, kde jsem byl jako instruktor, měl hodinovou přednášku na téma „údržba kola“ (to byla dřina a kolik nervozity, no hrůza). Dál se stihl orientační běh, lezení na skalách, kde jsem hlídal, celodenní výlet na kolech, MTB orienťák, kde jsem hlídal na kontrole podvodníky :D, zopakovat triatlon. Navíc se za námi zastavila i Romča Labounkovic, oslavit 3.místo z MS a po pár Friscách předváděla ukázkového chrousta :) Po večerech samozřejmě pivka atd., jako vedoucí kurzu jsem ovšem chodil spát brzy, abych šel příkladem a taky už nejsem nejmladší. A v neposlední řadě, když už jsem tu byl, jsem si udělal menší soukromý večerní výlet na Děvět skal a okolí a sesbíral pár kešek. :) Poslední noc slušně sprchlo, na páteční cestu domů se parádně ochladilo, občas spadlo pár kapek, nic vážného. Asi po 6h jsme byli zase v Brně.

Petr Sobala, Devět skal

Ještě bych stihl i vlak do Jeseníku, bo jsem spěchal na Rychlebské stezky. Ovšem vykašlal jsem se na to a to jsem neměl dělat, ale o tom příště.

 Přečteno:3008
Categories: Další sporty, Ostatní

Leave a Reply